Bilety Kraków – Bazylea

Tanie Bilety EasyJet z Krakowa do Bazylei, Szwajcaria

Tania linia lotnicza easyJet obecna jest jedynie na krakowskim lotnisku Balice. Ten uznany w Europie tani przewoźnik obsługuje ze stolicy Małopolski jedynie kilka kierunków, w tym całoroczne, regularne przeloty do szwajcarskiej Bazylei. Przewoźnik lata z Krakowa do Bazylei trzy razy w tygodniu, we: wtorki, piątki i niedziele.

Korzysta przy tym z lotniska Bazylea – Mulhouse/Freiburg. Bilety na tej trasie można nabyć nierzadko w promocyjnych cenach.

Easyjet Bazylea Mulhouse/Freiburg – Krakow. Loty Polska Szwajcaria
easyJet – Rezerwacja Biletów Lotniczych

tanie-przeloty-easyjet - infolinia

Czas lotu: niecałe 2 godziny / Dystans: 940 km

Opis lotniska docelowego: Port lotniczy Bazylea – Mulhouse/Freiburg leży na terenie Francji (20 km na południowy-wschód od Mulhouse), tuż obok granicy z Niemcami (46 km na południowy-zachód od Freiburga Breisgau) i Szwajcarią (3,5 km na północny-zachód od Bazylei).

Lotnisko jest spółką działającą według międzynarodowego prawa, korzystającą ze statusu dwunarodowego – umowy francusko-szwajcarskiej (z roku 1949). Lotnisko korzysta również z dobrodziejstw szwajcarskiej strefy celnej, która sięga do Bazylei. Od roku 2004 Bazylea Mulhouse jest portem bazowym tanich linii lotniczych easyJet Switzerland (szwajcarskiej filii easyJet). Port lotniczy dysponuje jednym dobrze wyposażonym terminalem pasażerskim. Rocznie z jego usług korzysta ok. 6 mln podróżnych.

Dojazd do lotniska: Lotnisko posiada połączenie z autostradą A3 prowadzącą z Bazylei do Zurychu. Z lotnisk kursują autobusy zdążające do trzech krajów: Francji, Niemiec i Szwajcarii.

Z Polski bezpośrednie loty do Bazylei obsługuje jedynie tania linia lotnicza EasyJet latająca z lotniska w podkrakowskich Balicach.