Bilety Kraków – Belfast

Tanie Bilety EasyJet z Krakowa do Belfastu, Irlandia

Obecna tylko na jednym polskim lotnisku – krakowskich Balicach – tania linia lotnicza easyJet wśród zaledwie kilku obsługiwanych przez siebie europejskich kierunków realizuje przeloty do Belfastu w Irlandii Północnej. Brytyjski przewoźnik lata na trasie Kraków – Belfast trzy razy w tygodniu, we: wtorki, czwartki i niedziele. Rozpiętość cen biletów sięga kilkuset złotych w zależności od terminu i często wprowadzanych promocji.

Belfast – Kraków. Tanie Loty Polska Irlandia
easyJet – Rezerwacja Biletów Lotniczych

tanie-przeloty-easyjet - infolinia

Czas lotu: niecałe 3 godziny / Dystans: 1830 km

Opis lotniska docelowego: Port lotniczy International w Belfaście to największe lotnisko Irlandii Północnej i drugie największe (po Dublinie) na Zielonej Wyspie. Belfast International to jedno z dwóch lotnisk tego miasta. Drugim jest mniejsze Belfast City im. George Besta. Główny port Belfastu leży ok. 21 km na północny-zachód od jego centrum.

Rocznie z jego usług korzysta ponad 4 mln podróżnych. Obsługiwani oni są przez jeden dobrze wyposażony we wszelkie udogodnienia terminal. Największymi użytkownikami lotniska w Belfaście są tanie linie lotnicze: easyJet i Jet2com.

Dojazd do lotniska: Lotnisko jest łatwo dostępne z autostrady M2. Kierowcy do swojej dyspozycji mają na miejscu cztery parkingi. Podróżni mogą dojechać z/do lotniska dzięki dobrze funkcjonującym przewoźnikom autobusowym tj.: Express bus 300; Airporter (do: Derry/Londonderry) czy jeżdżący przez całą dobę Translink.

Do wyboru jest także linia Ulsterbus 109A łącząca port lotniczy z dworcem kolejowym Lisburn i dworcem autobusowym Antrim. Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w odległości 10 km od lotniska, w niewielkiej miejscowości Antrim. Przejazd do niej z portu lotniczego obsługuje autobus: Antrim Airlink (109 A).

Tania linia easyJet z Belfastu obsługuje tylko jeden krajowy kierunek – do Krakowa. Od 31 marca 2015 r. otwarcie nowej trasy zapowiedziały także tanie linie lotnicze Wizz Air. Węgierski przewoźnik będzie obsługiwać destynację: Katowice – Belfast – Katowice (Wizz Air)