Bilety Kraków – Edynburg

Tanie Bilety EasyJet z Krakowa do Edynburga, Szkocji

Tanie przeloty do szkockiego Edynburga z podkrakowskich Balic to trasa obsługiwana przez tanie linie lotnicze easyJet. Przewoźnik, w rozkładzie zimowym, obsługuje trzy rejsy tygodniowo (w styczniu 2015 r. dwa loty tygodniowo) w: poniedziałki, czwartki i niedziele. Najniższe ceny biletów, oprócz akcji promocyjnych, przypadają na miesiące: grudzień, marzec-kwiecień.

Od kwietnia 2015 r. easyJet zwiększa częstotliwość przelotów do Edynburga do czterech tygodniowo (poniedziałki, środy, piątki i niedziele).

Kraków – Edynburg – Kraków. Tanie Loty Polska – Szkocja
easyJet – Rezerwacja Biletów Lotniczych

tanie-przeloty-easyjet - infolinia

 

Czas lotu: 1 godzina i 45 minut / Dystans: ok. 1670 km

Opis lotniska docelowego: Lotnisko w Edynburgu jest jednym z prężniej rozwijających się lotnisk brytyjskich. Obsługując rocznie blisko 10 mln pasażerów plasuje się na piątym miejscu wśród wszystkich lotnisk Wielkiej Brytanii. To także największe lotnisko Szkocji. Port lotniczy w Edynburgu położony jest ok. 10 km na zachód od centrum miasta. Edynburg Airport obsługuje ponad osiemdziesiąt kierunków w tym loty do USA i Kanady. Pasażerowie obsługiwani są przez jeden kilkupoziomowy, bardzo dobrze wyposażony, terminal pasażerski. Lotnisko jest bazą szkockiej taniej linii lotniczej Flyglobespan.

Dojazd do lotniska: Lotnisko leży w bliskim sąsiedztwie drogi A8 łączącej Glasgow z Edynburgiem. Prowadzi ona do autostrad M8 (z Glasgow) i M9 (z Stirling). Sprzed lotniska odjeżdżają tramwaje Edinburgh Trams, którymi bezpośrednio można dostać się do centrum miasta. Równolegle z tramwajami do centrum Edynburga kursują autobusy należące m.in. do: Lothian Bus.

Z Edynburga tania linia lotnicza easyJet lata do Polski tylko na krakowskie lotnisko. Więcej tras do Edynburga obsługuje popularny tani Ryanair który realizuje loty:

– loty Gdańsk – Edynburg – Gdańsk (Ryanair)

– loty Kraków – Edynburg – Kraków (Ryanair)

– loty Poznań – Edynburg – Poznań (sezonowo Ryanair)