Bilety Kraków – Liverpool

Tanie Bilety EasyJet z Krakowa do Liverpoolu, Anglia

Kraków – Liverpool to jedno z „brytyjskich” połączeń tanich linii lotniczych easyJet realizowanych z lotniska w Balicach. Przewoźnik obsługuje tą trasę trzy razy w tygodniu, w: środy, piątki i niedziele. Wyłączając wprowadzane przez przewoźnika częste promocje cenowe biletów, najniższe ceny opłaty na tej trasie są w miesiącach: luty, marzec i… czerwiec.

Kraków – Liverpool – Kraków. Tanie Loty Polska – Anglia
easyJet – Rezerwacja Biletów Lotniczych

tanie-przeloty-easyjet - infolinia

 

Czas lotu: 1 godzina i 40 minut / Dystans: ok. 1600 km

Opis lotniska docelowego: Międzynarodowy lotnisko im. Johna Lennona w Liverpoolu położone jest w Północno – Zachodniej Anglii, 12 km od centrum tego miasta. Obsługuje ono miasto jak i cały wspomniany północno-zachodni region kraju. Jednakże z uwagi, że leży ono w bliskim sąsiedztwie (zaledwie 50 km) wielkiego portu lotniczego w Manchesterze, lotnisko w Liverpoolu siłą rzeczy „musiało” wyspecjalizować się w obsłudze tanich linii lotniczych i przewoźników czarterowych. Rocznie korzysta z niego ponad 4 mln podróżnych.

Mają oni do swojej dyspozycji jeden, dobrze wyposażony we wszelkie udogodnienia, terminal pasażerski. Największymi użytkownikami liverpoolskiego lotniska są obecnie tanie linie lotnicze: easyJet i Ryanair.

Dojazd do lotniska: Lotnisko dostępne jest z dróg M53 i M56 mających połączenie z autostradą A533. Pasażerowie wychodząc z terminala mają do wyboru kilka środków komunikacji aby w wygodny i prosty sposób dostać się do centrum miasta (wypożyczalnie samochodów, taksówki, przewoźnicy autobusowi i autokarowi, a także koleje regionalne). Najbliższa stacja znajduje się niecałe 4 km od lotniska. Pasażerów dowożą do niej regularnie kursujące busy: 80A i 86A.

Tania linia lotnicza Easy Jet z lotniska w Liverpoolu lata do Polski tylko na podkrakowskie krakowskie lotnisko Balice. Więcej połączeń do/z Liverpolu obsługują szczególnie popularne u nas tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air obsługujące następujące trasy:

– loty Kraków – Liverpool – Kraków (Ryanair)

– loty Poznań – Liverpool – Poznań (Ryanair)

– loty Szczecin – Liverpool – Szczecin (Ryanair)

– loty Warszawa Modlin – Liverpool – Warszawa Modlin (Ryanair)

– loty Wrocław – Liverpool – Wrocław (Ryanair)

– loty Gdańsk – Liverpool – Gdańsk (Wizz Air)

– loty Warszawa Okęcie – Liverpool – Warszawa Chopina (Wizz Air)