Bilety Kraków – Londyn

Tanie Bilety EasyJet z Krakowa do Londynu, Anglii

Kraków – Londyn to najpopularniejsze połączenie taniej linii lotniczej easyJet obsługiwane z podkrakowskiego lotniska Balice. O zainteresowaniu lotami do Londynu świadczy częstotliwość rejsów do stolicy Wielkiej Brytanii. EasyJet obsługuje je codziennie, a trzeba wiedzieć, że nie jest jedynym przewoźnikiem latającym z Krakowa do Londynu.

Mimo, że najtańsze bilety przypadają na loty w miesiącach: luty i marzec, warto śledzić na naszej stronie akcje promocyjne przewoźnika. W przelotach do Londynu tania linia lotnicza easyJet wykorzystuje swoje lotnisko bazowe Londyn – Gatwick.

Kraków – Londyn Gatwick – Kraków. Tanie Loty Polska – Anglia
easyJet – Rezerwacja Biletów Lotniczych

tanie-przeloty-easyjet - infolinia

 

Czas lotu: 1,5 godziny / Dystans: ok. 1400 km

Opis lotniska docelowego: Lotnisko Gatwick jest drugim pod względem wielkości lotniskiem Londynu i Wielkiej Brytanii w ogóle. Wyprzedza go jedynie flagowe Heathrow. Rocznie z usług Gatwick korzysta ponad 35 mln pasażerów. Lotnisko jest światowym liderem w ilości przyjmowanych samolotów na jeden pas w ciągu jednej godziny. W ciągu jednej godziny przyjmuje 55 maszyn! Lotnisko jest portem bazowym dla linii: Aer Lingus, British Airways, EasyJet, Monarch Airlines, Norwegian Air Shuttle i Virgin Atlantic a także dla przewoźników czarterowych jak: Thomas Cook Airlines i Thomson Airways.

Obsługują je dwa potężne, w pełni wyposażone, terminale (Północny i Południowy) pasażerskie. Między terminalami kursuje bezpłatny zautomatyzowany skład wagonów. Rejsy easyJet do Krakowa obsługiwane są terminala Północnego (North). Lotnisko Gatwick położone jest ok. 40 km na południe od centrum stolicy i 40 km na północ od Brighton. Leży w dogodnej odległości (nie więcej niż 100 km) od wielu liczących się ośrodków.

Dojazd do lotniska: Wygodnym środkiem transportu z lotniska Gatwick są połączenia autobusowe. Dziennie z tego portu (przystanki znajdują się przed każdym z terminali) realizowanych jest ponad 400 połączeń autobusowych do różnych miast. Obok terminala Południowego znajduje się stacja kolejowa. Lotnisko posiada także dobre połączenie drogowe m.in. poprzez łącznik A9 z autostradą M23.

Lotnisko Gatwick dostępne jest bezpośrednio jedynie z Krakowa – za pośrednictwem tanich linii lotniczych easyJet – i z Warszawy Chopina dzięki tanim liniom lotniczym Norwegian. Z Krakowa do Londynu lata również tania linia lotnicza Ryanair korzystająca z lotniska Stansted. Od 15 maja 2015 r zostanie zainaugurowane z lotniska w Balicach kolejne połączenie do Londynu. Tym razem na największe lotnisko – Heathrow. Zapowiedziała je British Airways.