Bilety Kraków – Lyon

Tanie Bilety EasyJet z Krakowa do Lyonu, Francji

Trasa z Krakowa do Lyonu to jedno z najnowszych połączeń tanich linii lotniczych easyJet realizowanych ze stolicy Małopolski. Jego inauguracja zapowiedziana jest na 29 marca 2015 r. – w nowym letnim rozkładzie lotów. Na trasie: Kraków – Lyon będą to trzy rejsy tygodniowo, z wylotami we: wtorki, czwartki i niedziele.

Inauguracja nowego połączenia zbiegnie się z promocjami cenowymi przy sprzedaży biletów.

Kraków – Lyon – Kraków. Tanie Loty Polska – Francja
easyJet – Rezerwacja Biletów Lotniczych

tanie-przeloty-easyjet - infolinia

 

Czas lotu: 2 godziny / Dystans: ok. 1200 km

Opis lotniska docelowego: Międzynarodowy port lotniczy im. Saint – Exupery’ego w Lyonie to trzecie lotnisko Francji biorąc pod uwagę wielkość obsługiwanego ruchu pasażerskiego. Rocznie z jego usług korzysta ponad 8,5 mln pasażerów, którzy odprawiani są z trzech terminali. Easy Jet (jeden z największych użytkowników lotniska w Lyonie) korzysta z terminala nr 3 przeznaczonego dla tanich linii lotniczych i przewoźników czarterowych. Saint-Exupery Airport jest także jedną z baz narodowego przewoźnika – linii Air France.

Opisywane lotnisko to najważniejszy punkt komunikacyjny południowo-wschodniego regionu Francji.

Dojazd do lotniska: Lotnisko posiada dobre połączenia z miastem. Kursuje z niego szybki tramwaj mający połączenie ze stacją szybkich kolei TGV. Przewoźnicy autobusowi zapewniają transport do centrum Lyonu a także do innych miast jak: Chambéry czy Grenoble.

Loty z Krakowa do Lyonu obsługiwane przez tanie linie lotnicze easyJet to jedyne bezpośrednie połączenie z Polski do tego francuskiego miasta.