Bilety Kraków – Paryż

Tanie Bilety EasyJet z Krakowa do Paryża, Francji

Latająca tylko z podkrakowskiego lotniska w Balicach tania linia lotnicza easyJet obsługuje dziewięć europejskich połączeń a jednym z nich są przeloty do Paryża, na główne lotnisko tego miasta – Charles de Gaulle Airport. EasyJet loty z Krakowa do Paryża realizuje codziennie. Najniższe ceny biletów na tej trasie – nie licząc wprowadzanych okresowo promocji – przypadają na miesiące luty i marzec.

Kraków – Paryż Charles de Gaulle – Kraków. Tanie Loty Polska – Francja
easyJet – Rezerwacja Biletów Lotniczych.

tanie-przeloty-easyjet - infolinia

 

Czas lotu: 2 godziny i 20 minut / Dystans: 1250 km

Opis lotniska docelowego: Paryż de Gaulle Airpport/Roissy Airport jest największym lotniskiem Francji, drugim w Europie (po londyńskim Heathrow) i ósmym na świecie. Rocznie obsługuje ponad 62 mln pasażerów. Leży ok. 25 km na północny-wschód od centrum francuskiej stolicy. Paryski moloch jest bazą linii: Air France, Delta Air Lines, FedEx Express, XL Airways France i portem węzłowym: Air Méditerranée, EasyJet i Europe Airpost.

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie, z tym, że terminal nr 2 składa się z siedmiu połączonych ze sobą autonomicznych budynków oznaczonych odpowiednio: 2A, 2B, 2C, 2D, 2E, 2F i 2G. Pasażerowie taniej linii lotniczej easyJet obsługiwani są z terminala 2D.

Dojazd do lotniska: Paryskie lotnisko jest doskonale skomunikowane. Pasażerowie mają na nim szereg środków komunikacji, którymi mogą dostać się nie tylko do centrum stolicy ale i także do wielu miast w kraju i za granicą (np. bezpośrednie przejazdy do Londynu). Lotnisko obsługują wagoniki kolejki wewnętrznej, kolej podmiejska jak i szybka kolej TGV (dworzec znajduje się pod terminalem nr 2). Sprzed lotniska odjeżdżają liczni przewoźnicy autobusowi, a autobusy dalekobieżne kursują z lotniska nawet do Lyonu, Lille, Brukseli czy Londynu. Na miejscu można skorzystać także z wielu wypożyczalni samochodów.

Tania linia easyJet z lotniska de Gaulee’a w Paryżu obsługuje tylko jeden krajowy kierunek – do Krakowa. Poza easyJetem z paryskiego lotniska Charlesa de Gaulle’a do Polski latają linie lotnicze:

– loty Paryż de Gaulle – Warszawa Chopina – Paryż de Gaulle (Air France)

– loty Paryż de Gaulle – Warszawa Chopina – Paryż de Gaulle (PLL LOT)

– loty Paryż de Gaulle – Wrocław – Paryż de Gaulle (Eurolot)