Linie Lotnicze EasyJet

Przeloty EasyJet z Krakowa i Berlina

Linia powstała z inicjatywy Steliosa Haji-Ioannou w roku 1995. Obecnie tania linia lotnicza easyJet to jeden z najbardziej liczących się w Europie niskokosztowych przewoźników. Od momentu założenia nastawiona była na obsługę atrakcyjnych kierunków turystycznych i europejskich tras biznesowych.

Model taniego latania EasyJet zapożyczył od swego amerykańskiego pierwowzoru linii Southwest Airlines, jednakże nie skopiował go bezkrytycznie. Obecny model funkcjonowania linii jest kompilacją zapożyczonego i wypracowanego przez lata systemu wciąż modyfikowanego w oparciu o zmieniające się potrzeby i wymagania pasażerów jak i warunki panujące na rynku lotniczym w Europie.

Bilety EasyJet. Rezerwacja i Sprzedaż Biletów Lotniczych

tanie-przeloty-easyjet - infolinia

 

Zasadniczą cechą odróżniającą EasyJeta od jego europejskich konkurentów to przeloty do głównych a nie prowincjonalnych portów lotniczych Starego Kontynentu. Zaletę tą upodobali sobie szczególnie pasażerowie sektora biznesowego, którzy nader chętnie korzystają z usług linii co jest wystarczającą dlań rekomendacją. EasyJet jako jeden z nielicznych przewoźników nie określa limitu wagowego bagażu podręcznego. Określa jedynie jego wymiar. Bagaż rejestrowany do 20 kg mieści się w cenie biletu. Pasażerowie obok tanich przelotów mogą skorzystać z innych usług, które świadczy ten tani przewoźnik, np.: rezerwacji miejsc hotelowych, czy wynajmu samochodu.

Przewoźnik zapewnia także pełną obsługę i pomoc pasażerom niepełnosprawnym.  Flota przewoźnika należy do najmłodszych na świecie! Jest systematycznie modernizowana i wymieniana, a jej samoloty liczą sobie średnio 3 lata. Składa się na nią 195 maszyn typu Airbus (A 319 – 138 szt. i A 320 – 57 szt.). Główną bazą przewoźnika i kwaterą główną zarazem jest podlondyńskie lotnisko Luton.

Poza nim przewoźnik posiada swoje bazy także na lotniskach: Londyn – Gatwick (największa) Mediolan – Malpensa, Londyn – Stansted, Bristol i najmniejszą we francuskiej Tuluzie. Ponadto na terenie Europy posiada swoje huby (centra operacyjne danego obszaru) mieszczące się na lotniskach: Londyn – Southend, Berlin – Schönefeld, Genewa – Cointrin, Edynburg, Glasgow – International, Liverpool – John Lennon, Lizbona, Manchester, Newcastle, Nicea, Belfast-International, East Midlands, Bazylea/Miluza-Freiburg, Paryż – Orly, Madryt – Barajas, Paryż – Charles de Gaulle, Rzym – Fiumicino, Lyon – Saint-Exupéry.

EasyJet posiada szwajcarską filię: „easyJet Switzerland”. Przewoźnik obsługuje 134 trasy do 32 krajów – głównie w Europie. Rocznie przewozi ponad 60 mln pasażerów i pod tym względem jest drugą po Ryanairze tanią linią w Europe.

Wysoki standard obsługi pasażerów pozwolił włączyć EasyJeta do grupy partnerskiej, jednej z najlepszych obecnie (wg. firmy konsultingowej Skytrax) linii lotniczej na świecie – Emirates. Dzięki temu partnerstwu zebrane w programie lojalnościowym (Emirates-Skywards) mile można wymieniać na loty obsługiwane przez EasyJeta.

W Polsce tania linia EasyJet obecna jest jedynie na lotnisku Kraków – Balice. Skutecznie rywalizuje o klientów z bezkompromisowym rywalem Ryanairem, który w Krakowie w roku 2013 założył swoją drugą w Polsce bazę.