Wyloty Berlin

Linie Lotnicze EasyJet. Wyloty z Airport Berlin Schoenefeld

Ciesząca się wielkim zaufaniem pasażerów, bardzo popularna w Europie brytyjska tania linia lotnicza easyJet w Polsce widoczna jest jedynie na podkrakowskim lotnisku Balice. EasyJet obsługuje z Krakowa dziewięć europejskich kierunków latając do: Belfastu, Bristolu, Bazylei, Edynburga, Hamburga, Liverpoolu, Lyonu, Londynu i Paryża.

O prestiżu jakim easyJet cieszy się na rynku lotniczym, może świadczyć fakt, iż został ostatnio partnerem linii Emirates – ścisłej czołówki światowej. Dzięki temu partnerstwu zebrane w programie lojalnościowym „Emirates – Skywards” mile można wymienić na loty z siatki rozkładowej easyJet.

Rezerwacja Biletów Lotniczych EasyJet z Berlina Schonefeld

tanie-przeloty-easyjet - infolinia

 

W roku 2013 easyJet obsłużyła ponad 60 mln pasażerów i stała się tym samym drugą po Ryanairze najskuteczniejszą tanią linią lotniczą w Europie. Przewoźnik wciąż dynamicznie się rozwija. Posiada własną filię: easyJet Switzerland i zakłada coraz to nowe bazy. Ma ich już 24, a największą bazą pozabrytyjską założył na podberlińskim (lotnisko leży ok 18 km na południowy-wschód od centrum Berlina) lotnisku Schoenefeld. Fakt ten nie powinien być bez znaczenia z punktu widzenia polskiego pasażera gdyż leżące w linii prostej o 130-150 km od: Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina czy Zielonej Góry lotnisko Schoenefeld stworzyło naszym rodakom dodatkowe ogromne możliwości.

Doskonałe drogi doprowadzające czy kursujący z Polski przewoźnicy autobusowi są dodatkowym atutem przemawiającym za wyborem tego właśnie portu lotniczego. Zwłaszcza przez potencjalnych pasażerów z zachodniej części Polski. Ale nie tylko. Chociaż z lotniska Schoenefeld korzysta kilka znanych w Europie linii lotniczych najciekawszą i najobszerniejszą wydaje się oferta tanich linii lotniczych easyJet, która jest największym użytkownikiem Schoenefeld. Z racji tego fak

tu easyJet może negocjować niższe opłaty co przekłada się na niższe ceny biletów do i z tego właśnie lotniska. Berlin – Schoenefeld posiada cztery terminale pasażerskie: A, B, C i D. Przy czym terminal C został wybudowany z przeznaczeniem obsługi lotów do Izraela. Obecnie jest on wydzielony do obsługi lotów specjalnych i nie ma on bezpośredniego połączenia z pozostałymi terminalami. Tania linia lotnicza easyJet obsługiwana jest przez terminale: A i B.

Brytyjski przewoźnik z lotniska bazy – Schoenefeld obsługuje poniższe kierunki:

– Agadir
– Amsterdam
– Ateny
– Barcelona
– Bazylea/Mulhouse
– Bristol
– Bruksela
– Budapeszt
– Edynburg
– Genewa
– Glasgow-International
– Kopenhaga
– Larnaka (od 31 marca 2015)
– Lizbona
– Liverpool
– Londyn-Gatwick
– Londyn-Luton
– Londyn-Southend
– Lyon
– Madryt
– Malaga
– Manchester
– Marrakesz
– Mediolan – Malpensa
– Neapol
– Nicea
– Palma de Mallorca
– Paryż – Orly
– Piza
– Rzym – Fiumicino
– Saloniki
– Salzburg
– Sofia (do 26 marca 2015)
– Tel Aviv – Ben Gurion
– Teneryfa – Południe
– Wenecja – Marco Polo

Połączenia sezonowe: Cagliari, Dubrownik, Faro, Heraklion, Korfu, Mykonos, Olbia, Rodos, Split.

lista baz easyJet: Amsterdam (od marca 2015 r.), Belfast-International, Berlin – Schönefeld, Bristol, Edynburg, Glasgow, Hamburg, Lizbona, Liverpool, Londyn-Gatwick, Londyn-Luton (siedziba przewoźnika), Londyn-Southend, Londyn-Stansted, Lyon, Manchester, Mediolan-Malpensa, Neapol, Newcastle, Nicea, Paryż – Charles de Gaulle, Paryż – Orly, Porto (od marca 2015), Rzym – Fiumicino, Tulza.